بن مژه چیست؟

بن مژه یک روش آرایشی تاتو خط چشم است که در آن رنگ دائمی به مژه‌های چشم افزوده می‌شود. این فرآیند به ویژه برای افرادی که می‌خواهند مژه‌های خود را بدون استفاده از ماسکارا (ریمل) طولانی‌مدت تیره‌تر و جلب‌تر نشان دهند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قبل و بعد بن مژه تاتو

تصویر بن مژه

نحوه اجرای بن مژه

 1. بن مژه با نوار: در این مدل، یک نوار از رنگ دائمی به مژه‌های بالایی چشم افزوده می‌شود.
 2. بن مژه پایین چشم: در این روش، مژه‌های پایینی چشم نیز با رنگ دائمی تیره می‌شوند.
 3. بن مژه دوبل: این مدل به مژه‌های بالا و پایین همزمان رنگ دائمی می‌دهد.

مدل های بن مژه خط چشم

بن مژه به عنوان یک تکنیک زیبایی چشم، می‌تواند به دو صورت “طبیعی” و “دنباله دار” انجام شود.

 • بن مژه طبیعی

در این نوع بن مژه، از رنگ‌هایی که به طور طبیعی به رنگ مژه‌های شما نزدیک هستند، استفاده می‌شود. این روش به چشمان شما ظاهری طبیعی و مشابه مژه‌های واقعی می‌بخشد. از مزایای آن این است که به نظر طبیعی می‌آید و نیاز به استفاده روزانه از مژگان ندارید.

 • بن مژه دنباله دار یا تاتو خط چشم

در این نوع، یک خط یا دنباله به صورت دائمی بر روی پلک‌های شما ایجاد می‌شود. این روش به شما امکان می‌دهد که همیشه چشمانی آرایش‌شده داشته باشید بدون نیاز به آرایش روزانه. ولی باید توجه داشته باشید که این روش دائمی است و تغییر کردن آن دشوار است.

انتخاب بین بن مژه طبیعی و دنباله دار بستگی به ترجیحات شخصی شما و نیازهای آرایشی دارد. همچنین، هر دو نوع دارای مزایا و معایب خود هستند، بنابراین مشورت با یک متخصص آرایش دائمی می‌تواند به شما کمک کند تا گزینه‌ای مناسب را انتخاب کنید.

مزایا و معایب بن مژه تاتو

مزایا:

 • داشتن مژه‌های جلب‌کننده در هر زمان بدون نیاز به ماسکارا.
 • اثر بن مژه طولانی‌مدت بوده و نیاز به آرایش روزانه ندارید.
 • افزایش اعتماد به نفس و جذابیت چشمان شما.

معایب:

 • نیاز به مراقبت‌های خاصی مانند استفاده از محصولات مراقبتی.
 • ممکن است مشکلاتی نظیر التهاب چشم یا اطراف چشم ایجاد کند.
 • هزینه نسبتاً بالایی دارد.

اگر دوست دارید این روش رو یاد بگیرید میتونید در دوره های آموزشی مژه در آکادمی آرزو کرمی شرکت کنید.

پرسش و پاسخ های بن مژه

K
L

آیا بن مژه برای همه مناسب است؟

این وابسته به ترجیحات و نیازهای هر فرد است. بن مژه یک روش آرایشی است که به مژه‌های چشم رنگ دائمی افزوده می‌شود. مزایای بن مژه شامل داشتن مژه‌های جلب‌کننده در هر زمان بدون نیاز به ماسکارا، اثر طولانی‌مدت آن که نیاز به آرایش روزانه ندارید، و افزایش اعتماد به نفس و جذابیت چشمان شما می‌شود.
K
L

آیا بن مژه به مدت طولانی اثر خواهد داشت؟

ماندگاری بن مژه بر روی چشم به عوامل متعددی اعم از نوع رنگ، تکنیک اجرا، و مراقبت‌های پس از اجرا بستگی دارد. ممکن است مدت زمان ماندگاری بن مژه متغیر باشد. اما به طور معمول، بن مژه به مدت طولانی اثر می‌کند و تا چند سال می‌تواند باقی بماند.
K
L

آیا بن مژه خطراتی دارد؟

این روش نوعی تتو میباشد پس انجام توسط شخص متخصص و با تجربه باید انجام شود که میزان حساسیت چشمی و خطای کار به حداقل برسد.
K
L

چقدر هزینه بن مژه است؟

هزینه بن مژه در تهران ممکن است متغیر باشد و بستگی به عوامل مختلفی داشته باشد، از جمله مکان اجرا، تجهیزات مورد استفاده، تجربه اجرا کننده و نوع بن مژه. که معمولاً از ۸۰۰ هزار تومن تا ۲۵۰۰ میلیون تومن به صورت میانگین میباشد.
Telegram Link

اینستاگرام ما !

× تماس با ما